Ofis Temizliği

Ofis Temizliği

Ofis Temizliği

Ev temizliği gibi ofis temizliği de son derece önem verilmesi gereken konulardan biridir. İşletmelerin ofis ortamında müşterilerine temiz bir ortam sunması, bir zorunluluktur. Aynı zamanda firma çalışanları da temiz bir ortamda işlerini motive bir şekilde yapabilirler.

Firmamız, iş ortamının nezih bir ortam olması gerektiğinin bilincinde olarak temizlik faaliyetini icra etmektedir. Bu kapsamda firmamız bünyesinde çalışan personel de son derece ilgili ve işinin ehli kişilerden oluşmaktadır. Firma olarak iş hayatının yoğunluğundan bir türlü temizletemediğiniz ofis ortamını son derece hijyenik bir ortama çeviriyoruz. Bu kapsamda ofisinizin günlük, haftalık ya da aylık temizliğinizi düzenli olarak yapabiliriz. Bu alanda gerekli tavsiye ve yönlendirmeleri de tarafınıza yapmaya hazırız.

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofis temizliği faaliyeti, ofiste bulunan çöp sepetleri, küllükler toplanarak işe başlanır. Çöp sepetlerinde bulunan çöp poşetleri alınarak yerine temiz çöp poşetleri takılır. Ofiste bulunan küllükler temizlenir.

Çöp toplama faaliyetinin tamamlanmasını müteakip ortamda bulunan demirbaş eşyaların tozlarının alınması ile işleme devam edilir. Toz alma işleminde prensip edinilmesi gereken husus üstten aşağı doğru toz almanın yapılmasıdır. Dolap, masa, sandalye ve sehpa gibi malzemelerin tozunun alınması ile işleme devam edilir. Söz konusu işlem nemli bir bez ile silme ve sonrasında kuru toz bezi ile kurulama faaliyeti ile devam eder.

Ofiste şirketin devamlı kullandığı bilgisayar, yazıcı, telefon gibi malzemelerin olduğu da bir gerçektir. Bu malzemelerin de demirbaş eşyalar gibi tozu alınmalıdır. Toz alma işlemi bu malzemelerin de temizlenmesinden sonra sonlandırılır.

Ofis Temizliğinin Püf Noktaları

Toz alma işlemini müteakip zemin temizliğine geçilir. Zeminin temizlenme işleminde halı kaplı alanlar elektrikli süpürge ile temizlenir. Fayans, mermer ya da beton zemin ise paspas ile hassas bir şekilde temizlenmelidir. Temizleme sonrasında zeminin ıslak kalmaması için mop uygulaması yapılması gerekir.

Mekânın özelliklerine merdiven trabzanları, cam ve cam önündeki perdelikler, süpürgelikler ve lavabolar da temizlenir. Lavabo/wc temizliğinden sonra eksilen kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı, sıvı sabun gibi malzemelerin bütünlemesi yapılır. Firmamız ile ofis temizliği faaliyeti sorunsuz ve hijyenik bir şekilde sonlandırılır.