Büro Temizliği

Büro Temizliği

Büro Temizliği

Büro temizliği, büro sahibi ve çalışanlar için kimi zaman işkence halini alabilir. Firmamızdan alacağınız temizlik hizmeti ile söz konusu durumu sorun etmenize gerek kalmıyor. Büronuzun temizliğini bize emanet ederek son derece temiz, konforlu, rahat ve organize bir ofise sahip olabilirsiniz.

Temiz ve ışıltılı bir işyeri, hem yatırımcılar tarafından, hem de müşteriler tarafından daha fazla ziyaret edilecektir. Aşağıdaki temizlik sonuçlarını göz önünde bulundurduğunuzda neden bizimle çalışmanız gerektiğini çok iyi anlayacaksınız.

·        Hijyenik bir çalışma ortamı, her kesimden müşterilerde iyi bir izlenim yaratacaktır.

·        Temiz bir ofis ile çalışanlarınız motive olacak ve verimliliği artacaktır.

·        Büronun kirlenmesinden kaynaklı sağlık problemlerinin önüne geçilmiş olur. Bu sayede alerjik reaksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı tedbir alabilirsiniz.

·        Profesyonel bir büro temizliği ile zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayabilirsiniz.

·        Büronuzda yapılacak temizlikle düzensiz görüntünün de önüne geçilmiş olur.

·        Eşsiz bir temizlik yöntemi ile kendinizi mutlu ve rahat hissedebilirsiniz.

Büro Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofis temizliği için yer temizleme aparat ve deterjanları, temizleme paspas ve bezleri, kova su ve süpürge türündeki malzemeler yeterli olmaktadır.

Ofis temizliğine her şeyden önce masaların temizlenmesi ile başlanır. Masanın üzerinde bulunan evrakların muhafazası sağlanarak temizliğe başlanmalıdır. Masa üzerinde bulunan bilgisayar, klavye, monitör gibi ekipmanların tozu alınarak pırıl pırıl bir görünüm elde edilir. Masa temizliği yapıldıktan sonra masa sahibi tarafından masada yemek yenmemesi ya da içecek dökülmemesi, uzun süre temiz bir kullanım sağlayacaktır.

Masa temizliği tamamlandıktan sonra büroda bulunan aydınlatma armatürleri temizlenmelidir. Söz konusu ekipmanlar en çok toz alan malzemeler arasındadır. Toz miktarı arttıkça ortamdaki aydınlık görünüm azalacak, loş bir hava oluşacaktır.

Büro temizliği esnasında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de zemin temizliğidir. Zeminde halı ya da halı flex gibi malzemeler varsa bunlar için ayrı, fayans ya da beton zeminler için ayrı temizlik yöntemi uygulanmalıdır. Zeminde bulunan halı türündeki malzemeler elektrik süpürgesi ile temizlenmelidir. Fayans ya da mermer zeminlerin ise vakumlu temizlik ekipmanları ile temizliği tamamlanır.