Buharlı Temizlik

Buharlı Temizlik

Buharlı Temizlik

Buharlı temizlik, kimyasal kullanılmadan, sadece buharın püskürtme kuvvetinden istifade edilerek yapılan bir temizlik çeşididir. Bu özelliği ile söz konusu temizlik yöntemi insan sağlığına ve doğaya çok faydalıdır.

Ev ve işyerlerimizin kullanım sıklığına bağlı olarak kısa sürede kirlenmesi ve temizlik ihtiyacının doğması çok normaldir. Temizliğin buharla yapılmak istenmesi durumunda evde yer alan eşyaların ısıya ve neme dayanıklı yapıda olması gerekir. Bazı yüzeyler için nemi kurutucu özellikte makineler kullanılsa bile eşyaların korunması için söz konusu özellik yeterli olmayabilir.

Buhar ile yapılacak ev temizliği esnasında kimyasal kullanılmadığı için zararlı etkilerin ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu olmaz. Aynı zamanda bu temizlik yöntemi ile istenmeyen atıklar da ortaya çıkmaz.

Buharlı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Uygulanan profesyonel temizlik uygulaması ile ortam son derece sağlıklı ve nefes alabilir bir ortama kavuşur. Buharın üstün gücü ile sıradan temizlik ile ulaşılamayacak tüm noktalara rahatlıkla nüfuz edilebilir. Bu sayede etkili temizliğin yanında zamandan da tasarruf edilir. Temizlik esnasında doğru makine ve aparatlar kullanıldığı müddetçe başka makinelere ihtiyaç duyulmaz. Genel itibariyle buharla yapılan temizlik şu yüzeylere uygulanmalıdır.

·        Mutfak dolabı veya evdeki mobilyalara buhar tutulmaması gerekir.

·        Evdeki fayans, çelik ızgara, çerçeve araları, derz araları, duşa kabin gibi hijyen gerektiren yüzeylere uygulanmalıdır.

·        Peteklerin iç kısımlarına ulaşmak imkânsızdır. Bu tür yerler buhar ile kolayca temizlenebilir.

Buharlı temizlik yönteminin evde uygulanma şekli de şu şekilde olmalıdır.

·        Buhar aparatlarının evde uygulanma şekline göre takılması ve kullanılması gerekir.  

·        Yüzey şekline göre buhar barı ve püskürtme mesafesi ayarlanmalıdır.

·        Buhar, uygun yüzeylere uygulanıyor olsa bile nemin etrafa sıçratılmaması için gerekli tedbirler alınmalıdır.

·        Ev temizliği esnasında suyun duvar ve elektrik aksamlarına bulaşmaması gerekir.

Profesyonel Buharlı Temizlik

Buhar makinelerinin temizlik esnasında kullanılması zamandan ve insan gücünden önemli ölçüde avantaj sağlar. Buna rağmen buhar makinelerinin yanlış kullanılması durumunda tehlikeli durumlar söz konusu olabilir. Söz konusu tehlikeli durumları televizyon ya da gazete haberlerinden de takip edebilirsiniz. Bu nedenle ev temizliği için işin ehli firmaların tercih edilmesi gerekir. Firmamız bu kapsamda yılların tecrübesini ortaya koyarak en iyi hizmeti verme gayreti içerisindedir.